Dlaczego warto zdecydować się na oczyszczacz powietrza?

0 Shares
0
0
0

Jakość powietrza w mieszkaniu ma o wiele większe znaczenie, niż można by przypuszczać. Wpływa nie tylko na zdrowie i komfort życia, ale również na trwałość znajdujących się w domu urządzeń i innych przedmiotów. Najlepszym sposobem na polepszenie jakości powietrza, którym oddychamy, jest zainwestowanie w specjalistyczny oczyszczacz. Dlaczego warto się na niego zdecydować i jak takie urządzenie działa?

Dlaczego warto postawić na wysokiej klasy oczyszczacz powietrza?

Z punktu widzenia zdrowia, w powietrzu, którym oddychamy dwa elementy stanowić mogą duże zagrożenie. Pierwszym z nich jest zanieczyszczenie (głównie tak zwane pyły zawieszone), które obecne są w dużej ilości w powietrzu w dużych ośrodkach miejskich i w pobliżu niektórych zakładów przemysłowych. Oddychanie mocno zanieczyszczonym powietrzem prowadzi nie tylko do chorób płuc, ale po wielu latach może również powodować groźne nowotwory i inne schorzenia. Zanieczyszczenia w powietrzu wpływają też na zdrowie, a więc również i wygląd naszej skóry. Drugim niebezpieczeństwem, które czyha w powietrzu, którym oddychamy są różnego rodzaju alergeny. Ma to szczególnie duże znaczenie zwłaszcza dlatego, że w dzisiejszych czasach problem alergii dotyka coraz większej liczby ludzi. Sprawny oczyszczacz powietrza do mieszkania pozwala pozbyć się z powietrza we wnętrzach zarówno niebezpiecznych zanieczyszczeń, jak i szkodliwych alergenów.

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Zasada działania oczyszczaczy powietrza jest bardzo prosta. Urządzenia tego rodzaju wyposażone są w wentylator, który wprawia powietrze w ruch i sprawia, że przepływa ono przez filtry. Poszczególne typy oczyszczaczy różnią się przede wszystkim rodzajem i skutecznością filtrów, w które są wyposażone. W zależności od skuteczności filtrów (minimalnej wielkości wychwytywanych cząstek) oczyszczacze mogą usuwać z powietrza kurz, pyłki roślin i duże cząstki chemicznych zanieczyszczeń, ale również obecne w powietrzu substancje o niewielkich cząstkach, czy wirusy.

Nie tylko oczyszczacz – dodatkowe możliwości

Warto wiedzieć, że wiele dostępnych na rynku oczyszczaczy nie tylko filtruje, ale również zmienia właściwości powietrza. Popularne funkcje oczyszczaczy to jonizowanie powietrza, nawilżanie, osuszanie, czy dyfuzyjne rozprowadzanie niewielkiej ilości substancji zapachowych. Zakup oczyszczacza z dużą ilością dodatkowych funkcji może pozwolić uniknąć wydatków na zakup kolejnych, często drogich urządzeń polepszających jakość powietrza, którym oddychamy w naszych domach.

0 Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You May Also Like