Jak skutecznie motywować pracowników?

0 Shares
0
0
0

Kierowanie zespołem ludzi nie należy do prostych zadań. Wie o tym każdy menadżer bez względu na szczebel na drabinie rozwoju zawodowego, na którym się znajduje. Utrzymanie odpowiedniego poziomu zaangażowania zespołu, tak by ludzie dążyli do określonego celu, wymaga nieustannych działań. Jak robić to dobrze? Szkolenia online, które dotyczą tematyki motywowania mogą dać sporo narzędzi, które przydadzą się na co dzień.

Skuteczne motywowanie pracowników

Od dawna wiadomo, że motywowanie ludzi na zasadzie kija i marchewki nie jest do końca dobrą metodą. Okazuje się bowiem, że ciągłe trzymanie w szachu, kontrolowanie, nagradzanie i karanie, tak naprawdę działa tylko krótkoterminowo. O wiele lepiej, jeżeli ludzie są mocno zaangażowani w pracę ze względu na to, że utożsamiają się z misją organizacji, w której pracuję. Osoby, które o motywowaniu wiedzą zbyt mało, powinny skorzystać z możliwości rozwijania się, brać udziału w szkoleniach i warsztatach. Dlaczego? Bo to właśnie od ich postawy względem pracowników naprawdę sporo zależy. Dobry szef, który jednocześnie wcale nie musi być przyjacielem, potrafi utrzymać zespół w ryzach, a to wszystko bez stosowania ciosów poniżej pasa.

Szkolenia dla administracji publicznej z motywowania

O wiele łatwiej motywować ludzi wtedy, gdy można zagwarantować im konkretne benefity wynikające z większego angażowania się w pracę. Premię, dodatki, gratyfikacje pozafinansowe, takie jak na przykład karty na siłownię czy pakiety zdrowotne, nie funkcjonują we wszystkich organizacjach. Osoby zatrudnione na przykład w administracji publicznej mogą liczyć na okresowe wynagrodzenie, na przykład na tak zwaną trzynastkę. Menedżerowie i kierownicy zespołów, którzy zatrudnieni są w takich miejscach, muszą zatem inaczej mobilizować swoich ludzi do wysiłku, dobrej pracy i osiągania celu. Jak robić to skutecznie? Nowoczesna firma szkoleniowa, w której zatrudnieni są szkoleniowcy praktycy z tych dziedzin, rozwiewa wątpliwości i dostarcza konkretne sposoby działania i rozwiązania problemów.

Skuteczne i mądre motywowanie

Coraz więcej wiadomo na temat ludzkiej motywacji. Ludzie potrafią długo i skutecznie siebie motywować wtedy, gdy widzą we własnych działania większy sens. Gdy utożsamiają się z misją organizacji lub firmy, lubią swoje miejsce pracy, czerpią z realizacji zadań zawodowych przyjemność. Motywujące jest robienie nowych rzeczy, uczenie się, realizowanie nowych zadań. Warto o tym pamiętać, wykorzystywać tę wiedzę psychologiczną do motywowania ludzi, dzięki czemu tworzy się bardziej zaangażowane i dobrze współpracujące zespoły.

0 Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *