Stelaże do łóżek – rodzaje i zastosowanie

0 Shares
0
0
0

W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć dość zróżnicowane modele stelaży do łóżek. Warto dowiedzieć się na ich temat nieco więcej, a także zapoznać się z ich rodzajami oraz zastosowaniem.

Klasyczny stelaż “ruszt”

Wśród różnych rodzajów stelaży do łóżek można w szczególności wyróżnić klasyczny “ruszt”. Są to stelaże bez regulacji, które swoim wyglądem przypominają ruszt. W tym przypadku listwy są mocowane na sztywno do obudowy. Dzięki temu cały stelaż jest dość sztywny i nie amortyzuje w odpowiedni sposób ruchów podczas spania. Dlatego tego rodzaju stelaże są dość tanimi produktami. Brak amortyzacji sprawia, że produkt może się szybciej zużywać niż standardowo i będzie istniała konieczność jego częstszej wymiany.

Stelaż na taśmie

Kolejnym rodzajem stelaża jest model na taśmie. W tym produkcie listwy są montowane to specjalnie w tym celu stworzonej taśmy, która charakteryzuje się wyjątkowo wysoką wytrzymałością. Takie stelaże mają szereg zalet. Wśród nich można przede wszystkim wymienić łatwość w montażu, ale także stosunkowo proste możliwości transportowania. Jednak warto zauważyć, że stelaże na taśmie są również dość sztywne, na co dobrze zwrócić uwagę podczas zakupu.

Stelaż z nogami

Stelaż z nogami to kolejny model stelaża, który można wybrać do swojego łóżka. Jest to najczęściej produkt stworzony z metalu, do którego przytwierdzone są specjalne nóżki. Takie rozwiązanie bardzo dobrze sprawdzi się w nieco mniejszych pomieszczeniach, gdzie nie znajduje się odpowiednia ilość przestrzeni na tradycyjny stelaż. Stelaż z nogami ma bardzo szerokie możliwości zastosowania. Można go na przykład używać jako dodatkowe łóżko w pokoju gościnnym, co sprawdzi się idealnie.

Stelaż typu flex

Wśród różnych rodzajów stelaży do łóżek można również wyróżnić model typu flex, który jest dość podobny do stelaża w formie “rusztu”. Jednak stelaż typu flex charakteryzuje się wyższym poziomem elastyczności, co sprawia, że jest wygodniejszy podczas codziennego użytkowania. Obudowa mocowana do ramy umożliwia uginanie się produktu pod wpływem ciężaru ciała. Dodatkowo w niektórych modelach dostępna jest również opcja regulacji poziomu twardości.

Stelaż regulowany

Stelaże regulowane ręcznie oraz stelaże regulowane elektrycznie to kolejne rodzaje produktów, które są w obecnych czasach dostępne w sprzedaży. Modele w tej formie mają możliwość specjalnej regulacji zagłówka oraz podnóżka, co sprawia, że z powodzeniem można je dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Niektóre stelaże mogą być nawet sterowane z wykorzystaniem pilota, co w szczególności sprawdzi się wśród osób chorych, które mają problemy z poruszaniem się na co dzień.

0 Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You May Also Like