koszenie trawnika

Wiosenne must have w ogrodzie – urządzenia, które ułatwią wiosenne prace w ogrodzie

0 Shares
0
0
0

Życie ogrodnika nie jest łatwe, szczególnie wiosną, gdy czeka na niego mnóstwo pracy. Samo przygotowanie gleby pod uprawę warzyw, zadbanie o trawnik, przycięcie krzewów i drzew oraz przesadzenie roślin pochłania mnóstwo energii i czasu. Warto wobec tego wyposażyć się w pomocne narzędzia i urządzenia ogrodowe, które ułatwią o zadanie zadanie.

Które urządzenia mogą przydać się podczas wiosny w ogrodzie? Warto zwrócić uwagę m. in. na piłę i sekator akumulatorowy, wertykulator spalinowy, podkaszarkę, aerator, nożyce do żywopłotu, oraz różne typy kosiarek. Obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru, więc każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

Jakie urządzenia pomogą podczas wiosennych prac ogrodowych?

W ogrodzie zawsze jest coś do zrobienia, a intensywne prace rozpoczynają się już na wiosnę. Warto ułatwić sobie życie i wyposażyć się w rozmaite urządzenia, dzięki którym pielęgnacja ogrodu nie będzie żmudnym i czasochłonnym zajęciem. Zadbać trzeba o trawnik, drzewa, krzewy, żywopłot. Po zimie wszystko wygląda mizernie, minie trochę czasu, zanim ogród zacznie odżywać i odzyska utracone piękno. Szczególnej uwagi potrzebuje trawnik, więc warto wyposażyć się w wertykulator, kosiarkę i kosę, aby przywrócić mu dobrą kondycję. Wiosna to idealny czas na nakłuwanie darni i pozbycie się starego filcu, dzięki czemu do korzeni trawy będzie mógł dotrzeć tlen, woda i składniki odżywcze. Przydadzą się kosiarki wielofunkcyjne, które nie tylko koszą trawę, ale też ją mulczują. Trawnik wymaga nawodnienia i nawożenia, jeśli ma pięknie się prezentować. Przyda się także przycinarka i nożyce do wykoszenia trawy z trudno dostępnych miejsc. W przypadku dużego ogrodu najwygodniejszym rozwiązaniem będzie koszenie trawy traktorkiem ogrodowym.

Pielęgnacja drzew i krzewów na wiosnę

Trawnik to jedno, ale trzeba też zadbać o krzewy i drzewa, które wymagają przycięcia. Należy to zrobić właśnie na wiosnę. Prace ułatwiają pilarki, sekator, nożyce. Za ich pomocą można usunąć stare i uszkodzone gałęzie, dzięki czemu zostaną wypuszczone młode pędy. Za pomocą cięć formujących można nadać żywopłotowi preferowany kształt. Nożyce spalinowe poradzą sobie z przecięciem nawet grubszych gałęzi i to bez naruszania struktury pędów roślin. Do pielęgnacji ogrodu na wiosnę przyda się pilarka, którą można wyciąć gałęzie, drzewa i krzewy, po czym przygotować drewno na opał. Godna polecenia będzie też wielozadaniowa myjka ciśnieniowa, którą można w łatwy, szybki i tani sposób pozbyć się zabrudzeń. Na wiosnę ich nie brakuje, a czysty ogród od razu staje się piękniejszy. Za pomocą myjki ciśnieniowej doczyści się najmniejszą szczelinę i to bez stosowania specjalistycznej chemii. Urządzenie można wykorzystać też do mycia samochodu, elewacji budynku, ogrodzenia itd.

0 Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You May Also Like