Wiosenne porządki w ogrodzie? Skorzystaj z funkcji myjki wysokociśnieniowej!

0 Shares
0
0
0

Profesjonalna myjka ciśnieniowa może pomóc przy wielu pracach porządkowych w ogrodzie, dlatego też tym bardziej warto rozejrzeć się za porządnym sprzętem. Wybór solidnej myjki ciśnieniowej nie jest jednak prostym zadaniem zwłaszcza, że na półkach sklepowych jest bardzo szeroki wybór wysokociśnieniowych urządzeń myjących w różnym przedziale cenowym.

O czym należy pamiętać?

Aby wybrać wysokiej jakości myjkę ciśnieniową, należy zwrócić uwagę na jej przeznaczenie. Inne urządzenia wybierane są do prac profesjonalnych, a zupełnie inne do prac porządkowych w domu i ogrodzie. Z praktycznego punkt widzenia najlepszym wyborem jest myjka wysokociśnieniowa Stiga, która doskonale sprawdzi się nie tylko przy pracach w ogrodzie, ale również do mycia tarasów, samochodów, rowerów i wielu innych urządzeń ogrodniczych. Profesjonalne myjki wykorzystywane przez firmy sprzątające przeznaczone są do wydajnej i ciągłej pracy.

Ciśnienie ma znaczenie

Jednym z najważniejszych parametrów myjek ciśnieniowych jest oczywiście ciśnienie. Przy myjkach o dużym ciśnieniu bez żadnego większego problemu będzie można poradzić sobie nawet z bardzo dużymi zabrudzeniami, porostami i olejami. Pamiętać należy również o tym, że zbyt duże ciśnienie może niestety uszkodzić czyszczone powierzchnie. Jeżeli chodzi o myjki ciśnieniowe do prac w ogrodzie, to w zupełności wystarczą urządzenia nieprzekraczające 150 barów. Profesjonalne myjki wysokociśnieniowe Stiga mogą pochwalić się ciśnieniem na poziomie 500 barów. Tego typu sprzęt bardzo często wykorzystywany jest do czyszczenia elewacji i kostki brukowej.

Na które elementy warto zwrócić uwagę?

Wysokiej jakości myjka wysokociśnieniowa Stiga nie należy do najtańszych wydatków, dlatego też tym bardziej warto zwrócić uwagę nawet na najmniejsze elementy. Aby myjka ciśnieniowa służyła przez kilka sezonów, koniecznie musi być wykonana z wysokiej jakości materiałów. Na półkach sklepowych można znaleźć modele wykonane nie tylko z tworzywa sztucznego, ale również z wytrzymałego aluminium i mosiądzu. Doskonałe parametry użytkowe możliwe są do osiągnięcia dzięki metalowej pompie. W dużej mierze to właśnie od zastosowanego materiału zależy trwałość i wytrzymałość myjki podczas eksploatacji. Najlepszym wyborem jest oczywiście mosiądz, który wykorzystywany jest między innymi w konstrukcjach głowicy pomp ciśnieniowych. Dobre myjki ciśnieniowe do prac w ogrodzie, bardzo często pokryte są materiałami ceramicznymi. Jeżeli chodzi o komfort pracy, to warto zwrócić uwagę także na ciężar samej myjki.

0 Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You May Also Like